اطلاعات تماس بازرگانی گرام

دفتر شهرک صنعتی بزرگ شیراز :
شیراز شهرک صنعتی- بعد از میدان اول سمت راست قبل از شرکت خدماتی شهرک ها
شنبه تا 5شنبه: 7صبح - 4عصر
۰۷۱۳۷۷۴۰۱۶۸

دفتر مرکزی:
شیراز - بلوار میرزای شیرازی تاچارا کوچه ۱۱ پلاک ۱
شنبه تا 5شنبه: 7صبح - 4عصر
۰۷۱۳۶۳۶۰۸۵۶

دفتر تهران:
خیابان سعدی شمالی-خیابان برادران قائدی-سه راه ظهیرالاسلام-ساختمان کاسپین-طبقه ۳-واحد ۳۴
شنبه تا 5شنبه: 8صبح - 5عصر
۰۲۱۷۷۶۱۹۰۰۶

گاز R404

جدیدترین مقالات در حوزه ساخت سردخانه ، کمپرسور سردخانه ، گاز سردخانه ، روغن سردخانه و ...
گاز 404
گاز R404 یا گاز R404a نمونه از مبردهای پرکاربرد در سیستم های تبریدی و تهویه مطبوع است که در صنایع مختلف استفاده می شود. این نمونه از مبردها بی رنگ بوده و به دلیل عدم قابلیت اشتعال و غیرسمی بودن در سیستم های تبریدی خانگی نیز می توان از آنها استفاده کرد.
5/5

فهرست مطالب گاز R404

پیشنهاد خرید
گاز R134 کولیب - ساخت سردخانه ، نمایندگی کمپرسور سردخانه دورین و گاز سردخانه کولیب
گاز R-134خرید کنید

گاز R404

گاز R404 چیست و چه کاربردهایی دارد؟

در میان تنوع بالایی از مبردهای سیستم تبریدی که در بازار وجود دارد باید به گاز R404 یا گاز R4040a اشاره کنیم. این نمونه از گازها از ترکیب سه گاز دیگر به وجود می آیند. ترکیب گازهای دیگر مورد استفاده در گاز R404a به صورت 44% از گاز R125، 4% از گاز R134 و 52% از گاز R143 است.

گاز فریونی آر 404 را می توانیم نمونه از از گازهای غیر سمی، بی رنگ و غیرقابل اشتعال به شمار آوریم. از این نمونه گازها معمولا در سیستم های تبرید خانگی، سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های تبریدی صنعتی که از دمای متوسط و پایین برخوردار هستند استفاده می کنند. می توانید گاز R404 را در سیلندرهای کپسولی با وزن 11.3 کیلوگرم به رنگ نارنجی از بازار تهیه کنید.

روغنی که با مبردهای R404a سازگار است، معمولا از نوع روغن پلی ال استر یا روغن مصنوعی می باشد. حتی باید بگوییم از این نمونه گازها در یخچال های ویترینی نیز استفاده می شود و می توانید آنها را در سیستم یخچال های ویترینی مواد غذایی مشاهده نمایید. به طور کلی مبردهایی که برای سیستم های تبریدی استفاده می شوند، از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از این رو بهتر است پیش از خرید ابتدا در مورد این گازها اطلاعات لازم را به دست آورید.

گاز R404

کاربرد متنوع گاز R404a یا گاز R404

بسیاری از افراد که در زمینه مشاوره و ساخت سردخانه فعالیت می کنند، همیشه به دنبال تجهیزاتی هستند که بالاترین کیفیت را داشته باشد. مبرد R404 را باید نمونه ای از باکیفیت ترین گازهای مورد استفاده در تونل انجماد به شمار آوریم. علاوه بر آن باید بگوییم که مبردهای R404a را می توان هم در محیط های تجاری و هم صنعتی استفاده کرد.

از جمله مهمترین کاربرد گاز R404 استفاده در یخچال های حمل و نقل، ساخت انواع چیلر و سیستم تهویه مطبوع، مینی چیلر و و چیلر هوا خنک اسکرال و … است. البته باید بگوییم این نمونه از مبردها برای انواع کمپرسور مورد استفاده در سیستم های تبریدی و تهویه مطبوع نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کمپرسور دو مرحله ای بیتزر، کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند، کمپرسور اسکرال بیتزر و … .

بی خطر بودن گاز R404 منجر شده است بسیاری از تولیدکنندگان یخچال و کولر نیز از این نمونه مبردها در صنایع مختلف استفاده کنند. پس به طور کلی باید بگوییم استفاده از گازها و مبردهای جدید تولید شده نسبت به نمونه های قبل از امنیت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل بیشتر تولیدکنندگان تمایل به استفاده از این نمونه مبردها دارند.

عملکرد مبردهای R404a به چه صورت است؟

مبردهای R404 در اصل ماده هایی به صورت مایع و گاز هستند که از نقطه انجماد پایینی برخوردار می باشند. این گازها زمانی که حرارت را از ماده ای در محیط جذب می کنند، تبخیر شده و به خنک کردن محیط کمک می کنند. به همین دلیل از گازهای R404 می توان برای سیستم های برودتی برای کاهش دمای محیط استفاده کرد.

سیستم های تبریدی به عنوان رایج ترین نوع سیستم های تولید کننده سرما، نیاز به گازهای مختلف برای خنک کردن محیط دارند. از این رو کمپانی های معتبر جهان اقدام به تولید برخی گازها از جمله گاز R404 می نمایند. تا با استفاده از آنها در کمپرسورها، به خنک کردن محیط کمک کنند. به طور کلی گاز R404a را می توان به جای گازهای R22 و R502 در سردخانه های زیر صفر استفاده کرد.

گاز R404 را باید نمونه ای عالی برای جایگزینی گاز R22 به شمار آوریم. این نمونه از گازها دارای دمای مناسبی بوده و برای سیستم هایی که از دمای 45- تا 15+ درجه سانتی گراد برخوردار هستند، مناسب خواهند بود. بهتر است این نکته را در مورد این گازها بدانید که گاز R404a غیر قابل اشتعال است اما در صورتی که با پوست برخورد نماید می تواند بسیار مضر باشد.

می توانید به راحتی از فروشگاه بازرگانی گرام گاز R404 را تهیه نموده و در سیستم های تبریدی مورد نظر استفاده کنید.

اشتراک گذاری در :

ممکن است مطالعه مطالب مرتبط زیر به شما کمک بیشتری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *