به خدمات 24 ساعته بازرگانی گرام اعتماد کنید!
گاز R406

گاز R406

یکی از پرکاربردترین مبردهایی که می توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد، گاز R406 است. این گاز که از ترکیب سه جزء با نسبت های گوناگون ساخته شده است، در سیستم های سیکل تبریدی مورد استفاده قرار می گیرند. گاز 406 دارای 41% فلوئورومتان، 4% ایزوبوتان و 55% کلرودی فلورو اتان است.

در اصل مبردهای گازی وظیفه دارند تا گرمای هوای موجود در محیط را جذب نموده و منجر به کاهش دمای محیط شوند. از این رو بیشتر کمپرسورهایی که در سیستم های برودتی و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند، نیاز به گاز دارند. گاز R406 را باید جایگزین قطره ای مناسب برای R-12 به شمار آوریم.

علت استفاده از گاز R406، عدم آسیب رسانی به محیط زیست است. علاوه بر آن این نمونه از گازها بازدهی و کارایی دستگاه های کمپرسور را در سیستم های تهویه مطبوع افزایش داده و می توان از آنها در یخچال ها نیز استفاده کرد. لازم به ذکر است که گازهای 406 نقطه جوش بسیار پایینی داشته و از این رو به کمپرسور فشار کمی وارد می کنند.

پس کمپرسور می تواند با استفاده از این گاز، توان کمتری برای متراکم کردن گاز به کار ببرد. که این مسئله نیز خود صرفه جویی در مصرف انرژی را به دنبال داشته و بازدهی سیستم را افزایش می دهد. پس باید بگوییم استفاده از این گاز می تواند مزایای بسیاری را برای سیستم های تبریدی به همراه داشته باشد.

گاز R406
گاز R406

کاربرد و خواص فیزیکی و شیمیایی گاز R406

به طور کلی گاز 406 را می توان برای سیستم های تبرید خانگی و تهویه مطبوع استفاده کرد. علاوه بر آن این نمونه از گازها دارای برندهای متنوعی بوده و قابلیت استفاده در کولرهای گازی و اسپلیت ها را نیز دارند. نکته ای که منجر شده است تا کاربرد گازهای R406 نسبت به نمونه های دیگر بیشتر باشد، قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن آنها است.

علاوه بر آن گاز R406 به هیچ عنوان به محیط زیست آسیبی وارد نمی کند و می توان آن را در لیست گازهای زیست محور قرار داد. سیستم های تبریدی که از این مدل گاز استفاده می کنند، کمترین آسیب را به لایه اوزون وارد کرده و از ماندگاری و دوام بالایی نیز در سیستم های تبریدی و تهویه مطبوع برخوردار هستند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که موقع شارژ گاز R406، حتما باید در حالت مایع باشد. این مدل گاز جایگزین مناسبی به جای گاز R22 به شمار می روند و علت مناسب بودن آن نیز میزان فشار رفت و برگشت آن است. گاز 406 میزان فشار رفت و برگشتی 20% بیشتر از گاز R22 دارد. روغن مناسبی که در کنار این گازها برای سیستم های تبریدی استفاده می شود نیز از نوع الکل بنزن و پلی استر است.

 

معرفی بهترین نوع برند گاز 406

همانطور که پیش از این بیان نمودیم، گاز R406 در صنایع گوناگونی کاربرد دارد. از این رو کمپانی های بسیاری در زمینه تولید این گاز فعالیت می کنند. با وجود این که می توانید برندهای متنوعی از گازهای 406 را در بازار تهیه نموده و مورد استفاده قرار دهید، اما یکی از برندها که در ایران نمایندگی دارد، از محبوبیت بالاتری برخوردار است. آن هم برند کولیب است.

برند کولیب از جمله قدیمی ترین و معتبرترین برندهای تولیدکننده گاز R406 در جهان است که بیش از 30 سال سابقه فعالیت دارد. این کمپانی بهترین و مرغوب ترین گازهای 406 را تولید و به بازار عرضه می کند. می توان به راحتی گازهای کمپانی کولیب را از نمایندگی معتبر ایرانی تهیه نموده و با اطمینان کامل در سیستم های تبریدی و صنایع گوناگون از آن استفاده کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *