به خدمات 24 ساعته بازرگانی گرام اعتماد کنید!

معرفی گاز R507

معرفی گاز R507

آشنایی کامل با گاز R507

همانگونه که می دانید برای ایجاد سرما در سیستم ها و دستگاه های مختلف، نیاز به استفاده از گاز مبرد خواهید داشت. گاز R507 از دسته HFCها به شمار می رود که می تواند کاربرد مناسبی در سیکل تبرید و دستگاه ‌های یخساز صنعتی داشته باشد. ایمنی بسیار بالا و بازدهی ایده ‌آل این نوع گاز موجب شده که امروزه به شکل روز افزون رو به استفاده از گاز مبرد R507 آورده شود.

با توجه به اینکه شرایط مختلفی جهت استفاده از انواع گازها در سیستم ها و تجهیزات مختلف در نظر گرفته می شود، گاز R507 با ویژگی های ایده ‌آلی که دارد همواره مد نظر افراد فعال در این زمینه قرار می گیرد. بررسی و مقایسه گاز R507 با گازهای دیگر نشان می ‌دهد که شما با استفاده از این نوع گاز مبرد می توانید ویژگی های مناسب تری در اختیار داشته باشید. با ما در مجموعه بازرگانی گرام همراه باشید تا اطلاعات کافی به شما در مورد این گاز را ارائه دهیم.

معرفی گاز R507

گاز مبرد فریونی R507 که در دماهای پایین و متوسط می تواند کاربرد فراوانی برای شما داشته باشد، از دست HFCها به شمار می رود. این نوع گاز از ترکیبی آزئوتروپیک از دو گاز فریونی R125 و R143A به وجود می ‌آید. درصد جرمی هر کدام از اعضای این ترکیب ۵۰ درصد بوده که می ‌تواند عملکرد مناسبی برای شما در شرایط مختلف داشته باشد. به لحاظ ساختاری بسیاری از افراد این نوع گاز را شبیه با گاز فریونی R502 می ‌دانند. با توجه به این که گاز پرکاربرد R502 عملکرد مناسبی دارد، استفاده از گاز مبرد R507 می تواند به عنوان جایگزین در شرایطی که ظرفیت بالاتر و فشار بیشتری وجود دارد، به کار برده شود.

507 Min - ساخت سردخانه ، نمایندگی کمپرسور سردخانه دورین و گاز سردخانه کولیب

خواص و ویژگی های گاز R507

بررسی خواص و ویژگی های گاز R507 نشان می دهد که در بسیاری از مواقع می توان به جای گازهای دیگر از آن استفاده نمود. همانگونه که عنوان کردیم گاز فریونی R502 به عنوان یکی از پرکاربردترین گازها در زمینه های مختلف به شمار می رود. با این حال عملکرد مناسب گاز مبرد R507 در شرایط گوناگون به گونه ای است که می توان از این گاز به جای گاز R502 استفاده کرد. علاوه بر مواردی که برای شما بیان کردیم، سازگاری بسیار مناسبی که گاز مبرد R507 با محیط زیست دارد، موجب شده که امروزه به جای گاز فریونی R502 و سایر گازها به کار برده شود.

در کنار این ویژگی ها، استفاده از گاز مبرد R507 در شرایط مختلف به جای R502 می ‌تواند راندمان بهتری برای شما داشته باشد. عملکرد گاز فریون R507 به گونه ای است که می تواند موجبات افزایش طول عمر کمپرسور را برای شما فراهم کند. علاوه بر این پایداری روغن کاری کمپرسور، با استفاده از این گاز در دسترس شما قرار دارد.

اگر به دنبال استفاده از گاز ایمن با راندمان بالا هستید، می ‌توانید از گاز مبرد R507 استفاده کنید. ترکیب بسیار پایداری که در این گاز استفاده می‌ شود این امکان را به شما می دهد که در صورت نشتی از سیستم به طور مجزا خارج نشوند. توصیه ما به شما این است جهت شارژ کردن این نوع گاز از روش مایع استفاده نمایید.

گاز507
گاز R507

کاربردهای گاز مبرد فریونی R507

از جمله مهم ‌ترین کاربردهای این گاز مبرد می ‌توان به استفاده در سیکل تبرید دمای پایین اشاره کرد. با توجه به اینکه عملکرد مناسبی این نوع گاز دارد در دمای متوسط نیز می توان از گاز مبرد فریونی R507 استفاده نمود.

در کنار این ویژگی، دستگاه های یخ ساز صنعتی باید به گونه ‌ای تجهیز شوند که بتوانند عملکردی فوق ‌العاده از خود برجای بگذارند. به نسبت سایر گازهای مورد استفاده، چنانچه قصد دارید در دستگاه های یخساز صنعتی بازدهی بیشتری دریافت کنید، می توانید با استفاده از گاز مبرد فریونی R507 اقدام نمایید. چنانچه قصد استفاده از گاز مبرد فریونی در شرایط و کاربردهای مختلف را دارید توصیه ما به شما استفاده از روغن پلی اُل استر (POE)  خواهد بود.

انواع برند تولید کننده گاز مبرد فریونی R507

همانگونه که می دانید امروزه برندهای مختلفی اقدام به تولید گازهای مبرد می نمایند. آگاهی شما از کیفیت برندهای مختلف می ‌تواند به شما کمک کند تا روی به استفاده از محصولی با کیفیت بالا بیاورید. از جمله این برندها می ‌توان به ایسکون، هانیول، کولیب .  فروژن، اکترول، کام استار و استارگت اشاره نمود.

ما در مجموعه بازرگانی گرام شرایطی برای شما فراهم کرده ایم که جهت استفاده از گاز مبرد فریونی R507 در وسایل و تجهیزات مختلف، بتوانید متناسب با نیاز خود اقدام به خرید این نوع گاز نمایید.

سخن پایانی

تجهیزات و سیستم های مختلفی نیاز به استفاده از گازهای مبرد با کیفیت بالا دارند. چنانچه قصد استفاده از گاز مبرد فریونی در دستگاه ‌های یخساز صنعتی و سیکل تبرید دمای پایین و متوسط را دارید، توصیه ما به شما استفاده از گاز R507 خواهد بود. این نوع گاز با ایمنی بالا و عملکردی ایده ‌آل می تواند گزینه ای مناسب جهت استفاده در شرایط مختلف باشد.​

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *